Perakende Programı RETAIL OFİS’in Özellikleri

KOBİ’ler için özel olarak geliştirilen RETAIL OFİS çözümü içerisinde bulunan; Stok Yönetimi, Hizmet Yönetimi (Servis Yönetimi) ve Masraf Yönetimi, Satın alma Yönetimi, Satış Yönetimi, Finans Yönetimi, Mağaza/Market Yönetimi, Promosyon Yönetimi ve Akaryakıt İstasyonu Yönetimi modülleri, perakende sektöründe faaliyet gösteren her KOBİ’nin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılıyor.

Gelişmiş entegrasyon yeteneklerine sahip RETAIL OFIS, bugüne kadar ayrı yazılımlar ile birbirinden bağımsız olarak gerçekleştirilen tüm perakende operasyonlarını tek bir çatı altında toplayarak firmanızın operasyonel verimini en üst seviyeye çıkartıyor.

RETAIL OFİS Neler Sunuyor?

Stok Yönetimi
Hizmet ve Masraf Yönetimi
Satın Alma Yönetimi
Satış Yönetimi
Finans Yönetimi
Karar Destek Sistemi
Mağaza/Market Yönetimi
Promosyon Yönetimi
Akaryakıt İstasyonu Yönetimi

Mali onaylı POS ve yeni nesil yazarkasalar (ÖKC) ile mükemmel uyum: RETAIL OFİS, Türkiye genelinde mali onay almış olan hemen tüm POS ve yeni nesil yazarkasalar (ÖKC) ile entegre çalışabilme özelliğine sahip. Marka bağımsız entegrasyon yeteneğiyle RETAIL, teknik altyapısı uygun olan POS cihazları ve PC POS çözümü yardımıyla satışları da anlık olarak takip edebilme imkânı sunuyor. Bu sayede stok, cari ve muhasebe verileri gün sonunu beklenmeden elde edilebiliyor.

RETAIL OFİS ile entegre olabilen diğer cihazlar: Sistem terazileri, barkod yazıcı ve okuyucuları, kiosklar, elektronik raf etiket sistemleri vb.

Online Satışta e-Dünya: RETAIL OFİS, elektronik platformda, işletmeler arası e-ticaret (B2B) ve firmadan müşteriye yönelik e-ticaret (B2C) her türlü iş yapış biçimini destekleyecek şekilde tasarlandı. Bu sayede nihai müşterilere internet ortamından satış (online satış) yapabilmek için her türlü geliştirme kolayca yapılabiliyor. Şirketler, RETAIL OFİS ile sanal mağazaları arasında iletişim kurabilme, anlık stok bilgisi tutulabilme, ürün bilgisi gönderebilme, sipariş alabilme, satış ve tahsilat işlemlerini takip edebilme şansına kavuşuyor.

Kullanıcı Dostu ve Kişiselleştirilebilir Ekranlar: Kullanıcı deneyimi açısından ele alınarak geliştirilen RETAIL OFİS’de klasik menüye ek olarak geliştirilen yeni nesil MetroStyle ekran seçeneği, kullanıcılara sık kullandıkları menüleri kendi masa üstlerinde toplayabilme ve işlemlerini pratik şekilde gerçekleştirebilme olanağı sunuyor. Birden fazla yabancı dili destekleyen ve işlemleri farklı döviz cinsleriyle takip edebilmeye imkân veren RETAIL OFİS, ithalat ve ihracat yapan işletmelere, uluslararası kurallara uygun dokümantasyon hazırlıyor ve dövizle alınıp satılan ürünlerde ya da enflasyonist ekonomi şartlarında alternatif finans kontrolü sağlıyor.

Geliştirmeye Açık Bir Platform: Windows otamında geliştirilen RETAIL, kullanıcılarına birçok ayrıcalıklı işlemi kolaylıkla yapabilme esnekliğini sunuyor. MS-SQL açık veri tabanı, kullanıcıların bu platformu özel ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirebilmelerine, dış ortamda hazırlanan DLL dosyaları ile haberleşme sağlayabilmelerine olanak tanıyor.

Akaryakıt İstasyonlarına Özel Modül: RETAIL OFİS, 7/24 hizmet veren akaryakıt istasyonlarına özel fonksiyonları da barındırıyor. Pompadan istasyon marketine, satın alma süreçlerinden muhasebeye kadar istasyonların tüm operasyonlarının yönetilebildiği Retail, aynı zamanda vardiya hesapları, market otomasyonu, kredi kartlı ve veresiye satışlar gibi özellikler içeriyor.

RETAIL OFİS akaryakıt modülü sayesinde iş akışlarınızı; akaryakıt satışları, market satışları, bakım ve servis, satın alma, finans ve muhasebe başlıkları altında kategorilendirmeniz mümkün.

Küçük Ölçekli Perakende İşletmeleri İçin
+ EKO OFİS

EKO OFİS, tek şubeli mağaza ve marketlerde tek depo ve en çok 3 adet POS ve/veya ÖKC’ye kadar destek veriyor. Satış noktası terminalleri ile arka ofisin konuşabilmesini sağlayan EKO OFİS; terazi, fiyat gör vb. mağaza ekipmanları ile de haberleşebilen bir otomasyon sistemi olarak karşınızda… Stok Yönetimi, Hizmet Yönetimi, Masraf Yönetimi, Satın alma, Satış Yönetimi, Finans Yönetimi modülleri ile bir programdan beklenen standart işlevselliğin yanı sıra EKO OFİS, e-Ticaret entegrasyonu gerçekleştirebilen, sanal mağazaları haberleştirebilen, anlık stok bilgisi tutabilen, ürün bilgisi gönderebilen, satış ve tahsilat işlemlerini takip edebilen perakende yazılım ürünüdür.

+ STANDART PROMOSYON

OFİS ve STANDART SERİ programları ile entegre çalışacak şekilde geliştirilen STANDART PROMOSYON programı; stok, cari, mağaza detaylarına göre promosyonlar tanımlayabilmenizi ve bu promosyonları dilediğiniz zaman, dilediğiniz formatta raporlayabilmenizi sağlıyor.

KOBİ Sınıfındaki Perakende İşletmeleri İçin
+ OFİS

OFİS, perakende satış noktalarının belkemiği olan satış noktası terminalleri ve yeni nesil ÖKC’ler ile arka ofisin (back office) konuşabilmesini sağlayan; terazi, fiyat gör vb. mağaza ekipmanları ile haberleşen, ticari işletmenin faaliyetlerine ilişkin tüm ihtiyaçlara tam yanıt verebilen Mikro ürünüdür. Entegre yapıya sahip bir otomasyon sistemi olarak, ürün ailesinin diğer elemanları (muhasebe, personel vb.) ile birlikte çalışan OFİS, bir perakende işletmesinin tüm ihtiyaçlarına sistematik bir yapıda cevap verebiliyor. Piyasadaki tüm onaylı POS’ları ve yeni nesil ÖKC’leri destekliyor.

+ MIKSHOP

Günümüzde, her sektörde olduğu gibi perakende sektöründe de, ‘koşulsuz müşteri memnuniyeti’ bir avantaj olmaktan çıktı. Artık bunu sağlayamayan işletmelerin ayakta kalması çok zor. Çözüm sunduğu sektörlerdeki yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden Mikro, perakende sektörü için geliştirdiği MIKSHOP ile mağazacılık anlayışına yeni bir bakış açısı getiriyor. Dokunmatik ekranlar üzerinde çalışabilen MIKSHOP, tüm satış operasyonlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenize yardımcı oluyor.